V Olomouci dnes začíná mezinárodní výstava květin Flora

Na olomouckém Výstavišti Flora dnes začíná jarní etapa největší a nejstarší tuzemské květinové výstavy Flora. Letošního 35. ročníku mezinárodní přehlídky květin se zúčastní 120 vystavovatelů, kteří po loňské pauze opět zaplní zrekonstruovaný hlavní pavilon A. Jarní výstava Flora potrvá do neděle, dnešního zahájení výstavy se zúčastní ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Hlavní květinová expozice s názvem Divotvorná zahrada představí plovoucí květinové záhony s tisíci narcisů, tulipánů, hyacintů a modřenců, muškátů a netýkavek. Divotvornou zahradu navíc provoní zhruba 5000 řezaných květin, především lilií, kosatců, hledíků, růží, frézií a okrasných stromů a keřů. 
    
Expozici obohatí výstava orchidejí, kávy a dalších produktů z Peru, aranžování květin mistry floristy či posezení v čajovně uprostřed orchidejí a bonsají. Na jarní etapě výstavy Flora představí Svaz květinářů a floristů novou produktovou značku Česká květina a své expozice vybudují odborné zahradnické školy. Čeští, slovenští, nizozemští a polští pěstitelé nabídnou expozici květin, masožravých rostlin, kaktusů a sukulentů, okrasných keřů, skalniček a vřesů. 
    
Jarní etapu Flory tradičně doplní veletrh zahradní mechanizace Hortifarm a jarní zahradnické trhy. Na obě akce dorazí 340 prodejců. Zahrádkáři a kutilové si budou moci vybrat z pestré nabídky květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků či zahradnických pomůcek. 
 
zdroj: ČTK