V olomoucké zoo proběhly křtiny

Doslova křtinový maraton proběhl v olomoucké zoo v úterý 13. září . Představitelé města Olomouce zde křtili nejdříve šest štěňat vlků arktických. Od náměstka primátora RNDr. Ladislava Šnevajse  dostali jméno první tři vlci a to: Jack, Ice cream a Tesák, náměstek RNDr. Jan Holpuch pokřtil další tři vlčata jmény Rex, Falco a Mása. 

Kmotři nezapomněli ani na dárek pro oslavence, kuřecí stehýnka. Dostalo se i na ostatních třináct vlků, kteří sdílejí společný výběh s medvědy baribaly. Nakonec putovaly do výběhu rázným hodem i tenisové míčky, aby měla vlčí smečka také něco i na hraní.

Další křest se konal u pavilonu opic. Mládě gibona zlatolícího, které přišlo na svět 15. dubna, se zatím drží pevně srsti na hrudi své matky a jeho pohlaví zná jen ona. Kmotr mláděte, náměstek primátora Ing. Ivo Vlach, však zvolil jméno Baxi, které se hodí jak pro kluka, tak pro holku.  Zatím je mládě zlatavé barvy, v dalších měsících zčerná a až na prahu dospělosti v šesti až sedmi letech změní naposled barvu. Pokud je samec, zůstane černý, pokud je samička, zezlátne.
 
Své jméno dostala také mladá klisnička zebry Chapnanovy. Její kmotrou se stala náměstkyně primátora Mgr. Eva Machová. Od dnešního dne se jmenuje Amálka. Start do života měla Amálka komplikovaný, ve dvou měsících přišla o matku. Naštěstí se jí ujala další zebra jménem Dáša a mládě odchovala. Podle zooložky Dr. Libuše Veselé je toto u zeber velice neobvyklé jednání.
Poslední křtiny se odehrály na terase pod vyhlídkovou věží. Na primátora města Olomouce Martina Novotného zde čekala skupina lam alpak, mezi nimi měsíční samička se svou matkou. Od pana primátora dostala jméno Maruška s tím, že, jak uvedl, doufá, že jeho babičku na věčnosti nepohorší, že lamu pojmenoval po ní.
 
Všichni oslavenci dostali od svých kmotrů něco dobrého na zub. Vlčata kuřecí stehýnka, malý gibon, zebra a lama ovoce a zeleninu. Gibonovi předala dar chovatelka Jitka Harnová, zebry si pochutnaly kolektivně až po odchodu hostů a plaché lamy se nechaly raději jen hladit. Na laskominách si pochutnaly až v klidu své stáje.