V Olomouckém kraji se rozjely další vleky, lyžovaly stovky lidí

V Olomouckém kraji se dnes rozjely další vleky. Lidé přijeli lyžovat do Hrubé Vody u Olomouce nebo do areálu v Branné na Šumpersku. Zájem byl přitom velký, na sjezdovkách byly stovky lidí, zjistila ČTK. Lyžařům přálo také slunečné počasí. Areály v kraji začaly díky ochlazení v pátek intenzivně zasněžovat.

"Dorazilo hodně lidí. Máme 30 až 60 centimetrů sněhu," řekl provozovatel areálu Branná Rostislav Procházka. V noci tam podle něho bylo minus 13 stupňů Celsia. "Teď už to budeme jen vylepšovat, zprovozníme i slalomový svah," podotkl Procházka. Areál zahajoval v regionu sezonu jako první. Od Štědrého dne však vleky kvůli oteplení stály.
 
Vleky se dnes rozjely také v Hrubé Vodě u Olomouce. "Jede hlavní sjezdovka, zasněžujeme dětský svah i další dvě sjezdovky. Jedna z nich i dětský pás by mohla být v provozu od neděle," uvedla pracovnice areálu. "Lidi by se dali počítat na stovky, je krásné slunečné počasí," podotkla.
 
Lyžuje se také v Koutech na Šumpersku, intenzivně zasněžují i ostatní areály. Například ve Ski areálu Myšák v Karlově by měla sezona napodruhé začít v neděli. "Po nočních teplotách, které dosahovaly téměř minus 13 stupňů Celsia, jsme dokončili nejdelší modrou Family sjezdovku v údolí. Veškerou technologii přesunujeme na červenou sjezdovku FIS," píše se na internetových stránkách areálu. Sezonu letos areál zahájil 13. prosince, hned následující den ji kvůli oblevě přerušil.
 
zdroj: ČTK