V Uničově bude platit zákaz hracích automatů

Uničovští zastupitelé na svém zasedání v pondělí 19. prosince schválili vyhlášku o zákazu provozování hracích automatů, videoloterních terminálů a podobných zařízení na území města.

„Tato obecně závazná vyhláška v souladu se zákonem přesně vyjmenovává zařízení, na která se vztahuje. Zjednodušeně řečeno – zákaz se týká různých typů výherních automatů, mechanických zařízení a her v kasinech, jako jsou rulety, kostky či karty, dále loterií provozovaných pomocí technických zařízení obsluhovaných přímo sázejícím a podobně,“ konstatovala tajemnice městského úřadu Uničov Ilona Ondrášková. „Při přípravě této vyhlášky jsme využili všech možností, které nám dává loterijní zákon,“ dodala.

Je třeba zdůraznit, že zákaz se nevztahuje na kurzové sázky nebo číselné loterie typu Sportky. Sázkové kanceláře a sběrny Sazky se proto nemusí obávat, že by vyhláška ohrozila jejich podnikání. Předpis vstoupí v účinnost patnáctý den po jeho vyvěšení na úřední desce, ovšem samotný zákaz výherních automatů má podle zákona tříletý odklad. Proto se výherní hrací přístroje v Uničově, stejně jako i v jiných městech s podobnou vyhláškou, vypnou až v roce 2014.

zdroj: ČTK