Vánoce v Moravském divadle Olomouc

V předvánočním čase chystá Moravské divadlo Olomouc pestrý program pro malé i velké návštěvníky. Do divadelní budovy na Horním náměstí zavítá Mikuláš, aby společně s dětmi rozsvítil vánoční stromek. Vedle pohádkových představení Louskáček a Mrazík nabízí prosincový program tradiční koncertní provedení Rybovy České mše vánoční či kolekci nejkrásnějších vánočních koled v podání sboru opery a operety Moravského divadla.  

Baletní pohádku Odysseus zpestří v sobotu 2. prosince návštěva Mikuláše s čerty a anděly. Před začátkem představení a o přestávce se děti mohou ve foyer divadla vyfotit se zvířátky ze Zoo Olomouc. Po skončení představení přijde Mikuláš se svými pomocníky na jeviště pozdravit diváky, ve foyer divadla slavnostně rozsvítíme vánoční stromek a zazpíváme vánoční koledy. 

Kouzlo vánoc navodí baletní pohádkový příběh Louskáček. Půvabný Čajkovského balet se na repertoáru Moravského divadla s úspěchem drží již sedm let. V inscenaci se dospělí tanečníci setkávají s dětmi z Baletního studia při MDO. Letos nabízíme hned tři představení – ve čtvrtek 30. listopadu v 19 hodin a poté těsně před Štědrým dnem, v pátek 22. prosince ve 14 a 19 hodin.

Ve vánočním programu Moravského divadla samozřejmě nesmí scházet Česká mše vánoční    Jakuba Jana Ryby. Zazní v sobotu 23. prosince v 16 a 19 hodin. Sólisty Olgu Jelínkovou, Danu Šťastnou, Jakuba Rouska a Davida Szendiucha doprovodí sbor a orchestr Moravského divadla pod vedením dirigenta Petra Šumníka. V první svátek vánoční se pak diváci mohou pobavit u populární komedie Když se zhasne, představení začíná v 19 hodin. Ve druhý svátek vánoční zavítá do Olomouce Slezské divadlo Opava s nesmrtelnou pohádkou Mrazík, představení začíná už ve 14 hodin. 

http://www.moravskedivadlo.cz