Ve Šternberku se chystá stavba krytého bazénu

Příprava výstavby krytého bazénu je pro letošek prioritou radniční koalice ve Šternberku. Výběrové řízení na projektovou přípravu a stavbu bazénu by mělo být vyhlášeno v první polovině tohoto roku. Půjde o investici zhruba 150 milionů korun.

„Členové rady města v těchto dnech navštěvují v rámci získávání zkušeností provozovatele podobných zařízení v republice, například ve Valašském Meziříčí či Novém Městě na Moravě, a do projektu šternberského bazénu jsou zapracovávány připomínky a zkušenosti provozovatelů těchto zařízení,“ informovalo město na webových stránkách.

Projekt počítá i s využitím nových technologií, např. čistění vody a její zpětné využívání s ohledem na úsporu provozních nákladů bazénu.

„Na přípravě projektu aktuálně spolupracují odborníci z firmy, která se provozem bazénů zabývá a již byla uzavřena smlouva se společností, která připravuje výběrové řízení. Výběrové řízení na projektovou přípravu a stavbu bazénu bude vyhlášeno v první polovině letošního roku. Cílem nyní je co nejvíce výstavbu urychlit,“ sdělilo město.

Zároveň se připravuje založení městské organizace, která krytý bazén a případně i další sportoviště bude provozovat.

Krytý bazén nabídne pětadvacet metrů dlouhý plavecký bazén, dětský bazén, výukový bazén, zábavný bazén, masážní a relaxační prvky, wellness centrum, tobogán a bufet.

Výstavbu krytého bazénu schválili zastupitelé v květnu loňského roku.