Ve vyšších polohách Olomouckého kraje komplikuje počasí dopravu

Ve vyšších polohách Olomouckého kraje začalo dnes vpodvečer místy komplikovat dopravu zimní počasí. Problémy se podle silničářů vyskytují na severu regionu, ale i na tahu ze Šternberka na Bruntál. V některých místech mají auta potíže. Sypači jsou v terénu. Řidiči by si kromě sněhu na cestách měli dát pozor i na možné námrazy.

"Problémy jsou na silnici I/46 ve směru ze Šternberka. Ve vyšších polohách sněží, místy leží na cestě slabá vrstva , sypači jsou na místě. Měl jsem hlášeno, že tam uvízl kamion, který komplikoval dopravu, už se to tam řeší," řekl dnes ČTK dispečer olomoucké správy silnic. V pohotovosti jsou silničáři i ve vyšších polohách na Potštátsku, silnice jsou podle nich zatím všude sjízdné.

Do terénu znovu vyrazili také silničáři na Šumpersku a Jesenicku. Na sníh mohou řidiči narazit na Videlském kříži, Ostružné, ale i ve vyšších polohách Červenohorského sedla a u Zlatých Hor ve směru k hranicím okresu. "Ve vyšších polohách se drží sníh a stále slabě sněží. Máme hlášeno, že místy mají auta problémy. Všechny sypače se již začaly rozjíždět. Potíže mají řidiči, kteří jedou na letních pneumatikách," řekl dnes ČTK dispečer jesenické správy silnic.
 
Na Šumpersku vyrazil sypač směrem na Červenohorské sedlo a Skřítek. Podle tamního dispečera napadly v podvečerních hodinách zhruba dva centimetry sněhu a stále sněží. Motoristy nabádají silničáři k opatrnosti i před možnými námrazami.
 
Situaci mapují i policisté. Na svém dopravním serveru upozorňují před sněhovými jazyky a bočním větru u Moravského Berouna i na kluzkou vozovku u Norberčan na Olomoucku.
 
zdroj: ČTK