Vernisáže, koncerty a hrátky všeho druhu. To vše ve Středním formátu

Postavy v nevšedních kostýmech i situacích, koncert známého hudebního experimentátora, bleší trhy, markety, herní večery. Na odvážný a pestrý kulturní nášup se v dubnu mohou těšit návštěvníci Středního formátu - nově otevřené galerie a kavárny.

Program odstartuje v pátek 11. dubna vernisáž výstavy pražského fotografa a vizuálního fetišisty Benna Murhaaye. Autora přitahují okrajová témata a podivnosti všeho druhu, nechává se unést svou posedlostí světlem a neváhá fotit postavy v nevšedních kostýmech i situacích. Je příznivcem architektury, ale i dokumentárního pohledu, např. pět let  dokumentoval zákulisí tetovacího a modifikačního studia, objektivem fotoaparátu zaznamenává také divadlo či pantomimu. Vernisáž výstavy Murhaaya začne v půl osmé večer, výstava potrvá do 9. května.
 
Další den (12. dubna) se bude ze Středního formátu ozývat hudba. A lidé neodejdou s prázdnou. Od jedné hodiny odpoledne tamní prostor vládne LP Bleší trh. Zájemci budou moct prodat nebo si vyměnit svá alba, případně rozšířit svou sbírku. Na místě nebude chybět gramofon k poslechu, aby přítomní nekoupili zajíce v pytli. 
 
Ve  čtvrtek 16. dubna si přijdou na své vyznavači kvalitní muziky. Své nové album představí ve Středním formátu hudební experimentátor minimalistických ploch Phaerentz. Tento hudební mág, publicista, autor knihy o krautrocku a redaktor časopisu HIS Voice  pojmenoval své poslední album Phaerentz III, navíc je nahrál v Kunsthalle v Hamburku. Koncert začne v sedm hodin večer. Vstupné čítá v předprodeji na baru 70 Kč, na místě těsně před akcí  90 Kč. 
 
Srí Lanka očima mnicha. Zajímavou besedu nad šálkem kávy a s promítáním diapozitivů si vyslechnou návštěvníci v úterý 22. dubna v sedm hodin večer. O Srí Lance, tamních lidech, přírodě, životě a kultuře povypráví Lukáš Mezuliánek - Evropan, který prošel tamním mnišským tréninkem. Buddhistickým mnichem tradice Áyukusala se stal v roce 2001 a po dobu svého mnišského působení pobýval na Srí Lance, v Barmě a Thajsku. 
 
Kavárna a galerie poslouží také milovníkům fotografie. V pátek 25. dubna v pět hodin odpoledne tam začne Fotosraz. Vítáni jsou fotografové všech stylů, ať už fotí analogově či digitálně. Pochlubit se se svými snímky, diskutovat nebo domluvit si spolupráci mohou cvakalové, amatéři i profesionálové, modelky či modelové, vizážisti i stylisti. 
 
Sobotní (26. dubna) II Flea Market zase láká na zajímavé ošacení, šperky a nejrůznější módní doplňky. To vše zpestří návštěvníkům posezení u lahodného horkého moštu. Výběr bude originální. Akce začne již v devět hodin ráno.
 
Barvitý kulturní repertoár Středního formátu doplňují pravidelné středeční hrátky. Herní večery sází na stolní či karetní hry, napínává klání i zábavu. 
 
Bližší informace Vám podá Jarda Tenzo Krátký na telefonním čísle 773 226 535 nebo je najdete na http://www.stredniformat.cz/index.html
 
Budeme se na Vás těšit...
 
STŘEDNÍ FORMÁT
Žerotínovo náměstí 7
779 00 Olomouc
mobil: 773 226 535
e-mail: info@stredniformat.cz