Výrobce drog zadrželi policisté, zásobovali scénu v Přerově

Přerovští kriminalisté dopadli dva muže podezřelé z rozsáhlé výroby pervitinu. Podle policistů drogu vyrobili nejméně v 50 případech. Zásobovali jí desítku mužů a tři ženy z regionu. Při domovní prohlídce u nich policisté zajistili také varnu i část drogy. Stíháni jsou na svobodě, hrozí jim až pět let vězení. ČTK to řekla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Muži ve věku 26 a 35 let pervitin údajně vyráběli minimálně od letošního května do tohoto týdne ve sklepě jednoho z domů v Komenského ulici v Přerově. Drogu vyráběli z léků Modafen a Nurofen.

"Ve 30 případech se na výrobě podíleli společně. O takto vyrobený metamfetamin se podělili a následně jej každý sám, ať už za úplatu, protislužbu, která spočívala v zakoupení léků či zdarma, předali dalším osobám. Síť jejich zájemců tvořilo deset mužů a tři ženy ve věku od 22 do 43 let," uvedla policejní mluvčí.
 
Drogu muži prodávali za částku od 500 do 1000 korun. Muži byli zadrženi ve středu. Obviněni byli jako spolupachatelé z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
 
zdroj: ČTK