Za sérii loupeží si odpykají ve vězení 4 až 9 let

Tresty od čtyř do devíti let vězení vynesl dnes Krajský soud v Olomouci nad čtveřicí mužů, kteří mají na svědomí sérií 18 loupeží v barech, hernách, kasinech i bance, při nichž způsobili škodu za zhruba dva miliony korun. Podle obžaloby se jich dopouštěli od srpna 2009 do července 2010 na různých místech na Moravě. Soud jim rozdal tresty ve výši čtyři, sedm, osm a devět let.

Již dříve soud potrestal tři členy gangu. Jeden z nich si odpyká za přepadení banky v Odrách šest let vězení, další dva vyvázli s podmíněnými tresty.

Sedm mužů ve věku od 20 do 33 let čelilo obžalobě z loupeží v barech, hernách, kasinech a bance, na nichž se střídavě podíleli. Pohybovali se zejména v Novém Jičíně, Valašském Meziříčí, Ostravě, Frýdku-Místku, Rožnově pod Radhoštěm, ale i Odrách a Hranicích. Události měly podle obžaloby obdobný scénář. Několik mužů přijelo na místo činu autem, jeden z pachatelů v něm čekal na ostatní. Lupiči byli maskovaní kuklami, šátky a šálami. Používali vůči personálu pepřový sprej, paralyzér nebo slzotvorný plyn a peníze si obvykle vynucovali pod pohrůžkou použití střelné zbraně.

zdroj: ČTK