Začala sezona, policisté se v kraji zaměří na motorkáře

Policisté v Olomouckém kraji se s příchodem jara chystají v těchto dnech zaměřit na motorkáře. Zajímat je bude především technický stav strojů i dodržování pravidel silničního provozu. Důvodem je především zahájení sezony, kdy majitelé těchto strojů začínají vyrážet na cesty. Policisté zároveň varují řidiče motocyklů, aby byli na cestách obezřetní i kvůli rozbitému povrchu vozovek, které silničáři po letošní zimě ještě nestihli opravit, řekl dnes ČTK krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. 

"Nejkritičtější jsou vždy první dny nové sezóny, jelikož nástrahy nečíhají na motorkáře jen v podobě rozbitých silnic a zbytku štěrku po zimní údržbě, ale i v samotných řidičích osobních vozidel," podotkl policejní mluvčí. Podle něj si totiž řidiči aut odvykli potkávat na silnicích motorky, ale i cyklisty. "Policisté jsou na zahájení nové sezóny přichystání a především v prvních dnech se zaměří na motorkáře a technický stav jejich strojů, ale i na ostatní účastníky silničního provozu," doplnil mluvčí. 

Loni na území Olomouckého kraje zaznamenali policisté 86 dopravních nehod řidičů motocyklů. Pětašedesát motocyklistů se zranilo lehce, jednadvacet těžce a dva motocyklisté svým zraněním na místě podlehli. První nehodu zaznamenali například již jejich kolegové ze Zlínského kraje. V pátek se na silnici z Kunovic na Rajnochovice na Uherskohradišťsku střetl motocykl, autobus a osobní auto. Spolujezdec motorkáře utrpěl lehká zranění a byl převezen do nemocnice. 
 
zdroj: ČTK